Babyglancphoto

  • rodinná
  • tehotenská
  • newborn
  • shop
  • fashion

O mne

Moje meno je Monika Kmiťová a som svadobná a rodinná fotografka.

Som portrétna fotografka, ktorá sa špecializuje na svadobnú a rodinnú fotografiu.

Môj štýl je kvalita. Dávam si záležať na pestrosti a rôznorodosti fotiek. Docielim spontánne momentky, alebo pózy do ktorých Vás navediem kvôli kompozícii. Nie som LEN fotografka, budem Vás aj zabávať, sľubujem. Chcem, aby ste na fotkách boli uvolnení. Nie som LEN fotografka, budem Vás aj retušovať, prisahám. Chcem aby ste na fotkách vyzerali čo najlepšie. A tá vyrážka, či muffin na boku, nie je podstatný pre prirodzenosť fotky. Buďme autentickí, ale odtiaľ potiaľ.

Venujem sa high-end retuši(to je taká, že je veľmi prácna, ale ju nevidíte, vo výsledku sa len jednoducho páčite sami sebe).

Každé fotenie je odlišné. Závisí od Vás, od miesta, od zámeru a od SVETLA. Moje fotky nemajú jednotný rukopis. Nerobím všetko cez kopirák. Niektoré sú tmavé, niektoré svetlé, niektoré detailné, iné sú takmer ako panoráma krajiny.

Mám plne vybavené priestranné štúdio, kde na Vás čaká všetko pre komfort bábätka a Vás. Bezpečnosť a pohodlie je u mňa na prvom mieste. Profesionalita a kvalita idú súbežne. Som perfekcionalista, ktorý žije pre detail. Dávam si záležať, aby ste vyzerali dobre, všímam si detaily ako rozopnutý gombík, či nesprávne prehodené vlasy. Na všetkom záleží.

Som plne vybavená do terénu. Objektívy, externé svetlá, záložné karty. Dobrá nálada.

A som presvedčená, že dobrá fotka Vám má vziať dych alebo vzbudiť emóciu. Kľudne aj slzy, buď šťastia alebo sentimentu. Alebo kľudne aj vyvolať závisť 🙂

Fotke sa profesionálne venujem od roku 2011, kedy som začala ako fotografka spolupracovať s hostess4u.cz. Neskôr prišla spolupráca s českým Playboy magazínom a ďalší rok aj veľké reklamné projekty. Fotenia pre lyžiarsku značku Volkl a automobilku Land Lover s masívnym tímom ľudí boli elektrizujúce. Celý rok 2013 až 2014 som venovala cestovaniu a krajinkárskej fotografii. Organizačne a logisticky som sa podieľala na týždňových workshopoch pod záštitou austrálskeho a celosvetovo uznávaného fotografa Kah Kit Yoong. Nikdy som nemala tak odvážne predstavy, že sa pozriem na Nový Zéland alebo do odľahlých častí Škótska či do Austrálie.

Fotenie krajiny naučí hlbšie rozumieť vzťahu svetla a tieňov, taktiež komponovať. Armádny režim skorého vstávania kvôli východu slnka zas naučí disciplíne 🙂Pre mňa to bola obrovská kapitola.

Svadobné fotografie zachytávajú jeden z najviac emotívnych a nezabudnuteľných momentov v živote človeka. A to je to, čo z nich robí v tom istom čase nadčasové a cenné. Svadobná fotka je samostatná kapitola. Nie je to len o rovládaní fotografického remesla, ale aj o komunikácií a schopnosti vytiahnuť z Vás to najlepšie.

Aj keď sa Vám to nemusí zdať, svadby sú veľmi rýchle a ako všetci hovoria: ,, letí to tak neuveriteľne rýchlo”. Ak si vyberiete špecializovaného svadobného fotografa, môžete si byť istí, že bude vedieť ako svadobný deň funguje a zachytí všetky kľúčové momenty. Môže byť lacnejšie si najať študenta fotografie, ktorý sa učí alebo nechať to na Vášho známeho, ale vždy existuje riziko, že nemusíte získať kľúčové zábery a kreatívne zachytené, pretože nemajú dosť skúseností s predvídaním týchto udalostí. Iba vy sa rozhodujete ako dôležité sú pre Vás svadobné fotografie.