Babyglancphoto

  • svadobná
  • rodinná
  • tehotenská
  • svadobná
  • rodinná

O mne

Moje meno je Monika Labaš a som svadobná a rodinná fotografka.

Som portrétna fotografka, ktorá sa špecializuje na svadobnú a rodinnú fotografiu.

Môj štýl je kvalita. Dávam si záležať na pestrosti a rôznorodosti fotiek. Docielim spontánne momentky, alebo pózy do ktorých Vás navediem kvôli kompozícii. Nie som LEN fotografka, budem Vás aj zabávať, sľubujem. Chcem, aby ste na fotkách boli uvolnení. Nie som LEN fotografka, budem Vás aj retušovať, prisahám. Chcem aby ste na fotkách vyzerali čo najlepšie. A tá vyrážka, či muffin na boku, nie je podstatný pre prirodzenosť fotky.

Venujem sa high-end retuši(to je taká, že je veľmi prácna, ale ju nevidíte, vo výsledku sa len jednoducho páčite sami sebe).

Každé fotenie je odlišné. Závisí od Vás, od miesta, od zámeru a od SVETLA. Moje fotky nemajú jednotný rukopis. Nerobím všetko cez kopirák. Niektoré sú tmavé, niektoré svetlé, niektoré detailné, iné sú takmer ako panoráma krajiny.

Predtým, ako urobím fotku, zväčša si ju skomponujem v mysli.

Vynikajúca umelecká fotografia je kombináciou prostredia, predmetu a surovej emócie momentu. Skvelá fotografia sa nestane sama. Je to o starostlivosti, predvídaní, vnímaní detailov a pospájaní veľkého množstva myšlienok. Chcem, aby moji klienti boli nielen spokojní so svojimi fotografiami dnes, ale aj v 10 alebo 20 rokoch. Toto je moja definícia fotografie.

Fotke sa profesionálne venujem od roku 2011, kedy som začala ako fotografka spolupracovať s hostess4u.cz na rôznych projektoch. Neskôr prišla spolupráca s českým Playboy magazínom a ďalší rok aj veľké reklamné projekty. Fotenia pre lyžiarsku značku Volkl a automobilku Land Lover s masívnym tímom ľudí v Prahe boli elektrizujúce. Celý rok 2013 až 2014 som venovala cestovaniu a krajinkárskej fotografii. Organizačne a logisticky som sa podieľala na týždňových workshopoch pod záštitou austrálskeho a celosvetovo uznávaného fotografa Kah Kit Yoong. Nikdy som nemala tak odvážne predstavy, že sa pozriem na Nový Zéland alebo do odľahlých častí Škótska či do Austrálie.

Fotenie krajiny naučí hlbšie rozumieť vzťahu svetla a tieňov, taktiež komponovať. Armádny režim skorého vstávania kvôli východu slnka zas naučí disciplíne ?Pre mňa to bola obrovská kapitola. A až neskôr som pochopila, ako som sa vďaka krajinkárskej fotografii zlepšila v portrétnej fotke.

Po všetkých fotografických štýloch( portrét, reportáž, krajina, produkt, reklama) som sa pustila do svadobnej fotografie. Vďaka predchádzajúcim skúsenostiam, som bola prekvapená aké je svadobné fotografovanie pre mňa prirodzené. Je najnáročnejšie a zahŕňa všetky foto-štýly. 

Svadba je jeden z najviac emotívnych a nezabudnuteľných momentov v živote človeka. A to je to, čo z fotiek robí v tom istom čase nadčasové a cenné vlastníctvo. Svadobná fotka je samostatná kapitola. Nie je to len o ovládaní fotografického remesla, ale aj o komunikácií a schopnosti vytiahnuť z Vás to najlepšie.

Okrem fotenia sa stále vzdelávam, sledujem fotografické trendy vo svete, aplikujem nové postupy. Som človek, ktorý nemá rád v živote rutinu, preto sa jej vyhýbam aj vo fotografii, vždy dostanete niečo nové, ale rovnako kvalitné. Mimo fotiek, aj keď viac-menej to má pre mňa úzky súvis, sa snažím stále zlepšovať a posúvať aj na grafickom poli. Zaujímam sa o tvorbu web stránok a aj videa.

© 2018 GlancPhoto